How JustAnswer Works:

  • Ask an Expert
    Experts are full of valuable knowledge and are ready to help with any question. Credentials confirmed by a Fortune 500 verification firm.
  • Get a Professional Answer
    Via email, text message, or notification as you wait on our site.
    Ask follow up questions if you need to.
  • 100% Satisfaction Guarantee
    Rate the answer you receive.

Ask WCLawyer Your Own Question

WCLawyer
WCLawyer, Attorney
Category: South Africa Law
Satisfied Customers: 14872
Experience:  L.LB (UOVS)
32244620
Type Your South Africa Law Question Here...
WCLawyer is online now
A new question is answered every 9 seconds

Ons het 2 vriende wat nou onlangs uitgevind het die een se

Resolved Question:

Ons het 2 vriende wat nou onlangs uitgevind het die een se man het 'n verhouding met die ander se vrou, Die man wie die verhouding begin het weier om onderhoud te betaal of om sy vrou te help. En die vrou met wie hy die verhouding het eis R20 000 en 'n voertuig van haar man. Volgens my het sy geen regte nie sy het die verhouding en gaan voort asof niks gebeur het nie en haar man en haar vriendin moet opdok en verloor wat se die reg in so geval
Submitted: 2 years ago.
Category: South Africa Law
Expert:  WCLawyer replied 2 years ago.
Goeiedag

Het hulle al begin met egskeidingsprosedures?
Customer: replied 2 years ago.
Nee die ander 2 wat die verhouding het het al prokureurs gaan sien maar nog niks is klaar gedoen nie. Die vrou wat die berhouding het eis R20 000 en 'n voertuig vir onderhoud sal hulle dit kan toestaan sy is dan skuldig en kuier nou openlik met die vriendin se man sonder om te bloos
Customer: replied 2 years ago.

Kan die vrou wat die verhouding het soveel eis vir onderhoud

Wat kan die andervrou doen wie se man die verhouding het

Kan hulle die ander partye dagvaar vir die huisopbreek aangesien die 2 dit erken het en hulle voortgaan met hulle verhouding voor hulle nog geskei is.

Daar is soveel bewys van die verhouding en ook sielkundige verslae van die man wie die verhouding het se dogtertjie goed wat sy vertel het ens

Expert:  WCLawyer replied 2 years ago.
Hoe eis sy dit? Deur 'n prokureursbrief?
Customer: replied 2 years ago.
Sy het na hom gekom met 'n lys wat sy self opgestel het nadat hulle die erkening van die verhouding gemaak het nog geen prokureursbriewe was aan hom gegee nie sy het ook nie aan haar prokureur gesê dat sy 'n derdepary het nie
Expert:  WCLawyer replied 2 years ago.
Is dit onderhoud vir haarself; nie vir die kinders nie?
Customer: replied 2 years ago.
Dis onderhoud vir die kinders en vir haarself en dan moet hy appart die skoolgelde en medies betaal
Expert:  WCLawyer replied 2 years ago.
1. Onderhoud vir eggenoot: Dit is nie 'n outomatiese reg nie. Sy sal moet motiveer waarom sy geregtig is op die onderhoud. Faktore wat 'n hof in aanmerking sal neem in so aansoek is of die persoon werk, indien nie, die rede waarom die persoon nie werk nie, die rede vir die egskeiding, ensovoorts.

2. Onderhoud vir kinders: Die wet bepaal dat beide ouers verplig is om die kinders te onderhou totdat die kinders selfversorgend is, proporsioneel tot hulle verdienste. Dit word bepaal deur 'n drieledige toets. Eerstens word die proporsies van die inkomste bepaal, deur die totale inkomste van beide partye te neem en 'n party se inkomste daardeur te deel en dan met eenhonder te vermenigvuldig. Sodra jy die proporsies het, dan moet jy die onderhoudsbehoefte van die kinders bepaal. Dit sal hulle lewenskostes insluit. Derdens word bekostigbaarheid in berekening gebring. Dit is dus onmoontlike vir my om te bepaal of R 20 000 te veel is, maar dit klink hoog.

3. Die onskuldige partye sal ook geregtig wees om die derde partye te voeg by die egskeidingsaangeleentheid vir 'n siviele eis vir die opbreek van die huwelik.

4. Onthou dat haar eise nie noodwendig toegestaan sal word nie. Hy kan toetree tot die verrigtinge deur 'n kennisgewing van voorneme om te verdedig en hy kan die hof oortuig dat sy nie geregtig is op enige onderhoud vir haarself nie en dat die onderhoud vir die kinders te veel is.
WCLawyer, Attorney
Category: South Africa Law
Satisfied Customers: 14872
Experience: L.LB (UOVS)
WCLawyer and 2 other South Africa Law Specialists are ready to help you

JustAnswer in the News:

 
 
 
Ask-a-doc Web sites: If you've got a quick question, you can try to get an answer from sites that say they have various specialists on hand to give quick answers... Justanswer.com.
JustAnswer.com...has seen a spike since October in legal questions from readers about layoffs, unemployment and severance.
Web sites like justanswer.com/legal
...leave nothing to chance.
Traffic on JustAnswer rose 14 percent...and had nearly 400,000 page views in 30 days...inquiries related to stress, high blood pressure, drinking and heart pain jumped 33 percent.
Tory Johnson, GMA Workplace Contributor, discusses work-from-home jobs, such as JustAnswer in which verified Experts answer people’s questions.
I will tell you that...the things you have to go through to be an Expert are quite rigorous.
 
 
 

What Customers are Saying:

 
 
 
  • Mr. Kaplun clearly had an exceptional understanding of the issue and was able to explain it concisely. I would recommend JustAnswer to anyone. Great service that lives up to its promises! Gary B. Edmond, OK
< Last | Next >
  • Mr. Kaplun clearly had an exceptional understanding of the issue and was able to explain it concisely. I would recommend JustAnswer to anyone. Great service that lives up to its promises! Gary B. Edmond, OK
  • My Expert was fast and seemed to have the answer to my taser question at the tips of her fingers. Communication was excellent. I left feeling confident in her answer. Eric Redwood City, CA
  • I am very pleased with JustAnswer as a place to go for divorce or criminal law knowledge and insight. Michael Wichita, KS
  • PaulMJD helped me with questions I had regarding an urgent legal matter. His answers were excellent. Three H. Houston, TX
  • Anne was extremely helpful. Her information put me in the right direction for action that kept me legal, possible saving me a ton of money in the future. Thank you again, Anne!! Elaine Atlanta, GA
  • It worked great. I had the facts and I presented them to my ex-landlord and she folded and returned my deposit. The 50 bucks I spent with you solved my problem. Tony Apopka, FL
  • Wonderful service, prompt, efficient, and accurate. Couldn't have asked for more. I cannot thank you enough for your help. Mary C. Freshfield, Liverpool, UK
 
 
 

Meet The Experts:

 
 
 
  • PHINEAS MOTAUNG

    Attorney

    Satisfied Customers:

    113
    BACHELOR OF LAWS
< Last | Next >
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/tumi65/2009-12-28_9197_BABA_I_FRIENDS_013.jpg PHINEAS MOTAUNG's Avatar

    PHINEAS MOTAUNG

    Attorney

    Satisfied Customers:

    113
    BACHELOR OF LAWS
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/emil102/2010-05-04_160842_IMG000806.jpg Emil's Avatar

    Emil

    Attorney

    Satisfied Customers:

    33
    BCom Law LLB, 3 years post article experience as attorney
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/Lurine/2010-10-04_101308_LCP.jpg LCP's Avatar

    LCP

    Attorney

    Satisfied Customers:

    21
    BCom (Stell) LLB LLM
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/KimGAtt/2009-11-04_164526_Profile.JPG K. Groenewald's Avatar

    K. Groenewald

    Attorney

    Satisfied Customers:

    19
    LLB (Pret). Extensive litigation experience in general civil & family law matters. Debt Counsellor.
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/SA/SATOPLAW/2013-9-13_13566_IMG20130304WA000.64x64.jpg Shaie Zindel's Avatar

    Shaie Zindel

    Attorney

    Satisfied Customers:

    1052
    All areas of commercial and contract Law - specialist in property advice.
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/IN/inciteadvisor/2013-9-5_193316_incitead.64x64.jpg inciteadvisor's Avatar

    inciteadvisor

    Commercial Lawyer

    Satisfied Customers:

    814
    B.Com LLB Registered Corporate lawywer
  • http://ww2.justanswer.com/uploads/AN/AntonSmith13/2013-2-21_17147_Snapshot.64x64.png AntonSmith13's Avatar

    AntonSmith13

    Attorney

    Satisfied Customers:

    45
    LLB, LLM, Cert. International Law Attorney with 12 years experience
 
 
 

Related South Africa Law Questions